VINOTÉKY PRAHA

 

Tipy na zajímavé vinotéky v Praze

 

CESTY ZA VÍNEM

 

Česká republika

 

- vinotéky

-- Praha

 

- ochutnávky vín

 

Rakousko

 

Itálie

 

Německo

 

O víně

 

Ženy a víno

 

Kontakt

 

DOPORUČUJEME:

 

Víno - vinobraní

 

Vinné sklepy s ubytováním

 

Cesta za vinným snem

 

Česká pohoda

 

České výlety

 

Tipy na ubytování v ČR

 

KNIHA - CESTOPIS

"CESTA ZA VINNÝM SNEM"

 

CESTA ZA VINNÝM SNEM

 

Cena od 129,- Kč

Kniha má 88 stránek vč. několika desítek barevných fotografií.
Více informací ZDE

 

Vinotéky Praha

 

Na tyto stránky vás, pravděpodobně, přivedla touha cestovat za vínem. Tak proč vinotéky? A v Praze?

 

Vinotéky proto, že cestovat za vínem může většina z nás jen o dovolené a o víkendech. A když nemůžeme být na cestě za vínem, jsou to právě vinotéky, kdo naši touhu, aspoň zčásti uspokojí. Vinotéky jsou pro milovníky vína takovými vinnými ostrůvky uprostřed šedi velkoměst.

 

A ta Praha? Nevím, co si o tom myslí Moravané, ale obyvatelé Prahy (neříkejme jim pražáci) si v posledních letech hodně rychle budují vztah k vínu. A mění pohled na něj. V Praze už se nerozlyšuje jen víno bílé a červené a sladké a kyselé. Postupně se v Praze milovníků vína vytváří vztah k vínu, který bych nazval vlídně kritický - mají víno čím dál víc rádi, ale nevypijí už všechno, nestačí jim už "víno pro pražáky". Je to vidět i na rychlém růstu počtu vinotím v Praze - těch vinných ostrůvků uprostřed šedi ...

 

Teď se musím omluvit těm několika milionům obyvatel jiných měst a tisícům milovníků vína v nich. Samozřemě, že vím, že stejný vívoj probíhá i v dalších městech naší země. Že nejen v Praze vznikají nové a nové vinotéky a vytváří se vlídně kritický vztah k vínu. Ale zmapovat vinotéky v celé republice není zatím v mých silách a tak začínám tam, kde na víno chodím ná a kde těch milovníků vína je přece jen nejvíc. Proto začínám mapovaním vinotém v Praze.

 

Takže začnu několika tipy na vinotéky v Praze, které znám:

 

VINOTÉKA U LACHTANA - PRAHA - KOŠÍŘE

Vinotéka U lachtana v Praze 5

Navštivte nově otevřenou VINOTÉKU U LACHTANA V PRAZE Košířích, 15 min. od centra. Najdete zde

ŠIROKOU NABÍDKU KVALITNÍCHMORAVSKÝCH VÍN Z MALÝCH RODINNÝCH VINAŘSTVÍ

která v obchodech nenajdete. Potěší vás zde i útulné posezení a příjemná usměvavá obsluha :-)!

 

 

Vinotéka V11 - Praha - Vinohrady

 

Vinotéka Karneval Praha - Nusle

 

Menší vinotéka v Praze - Nuslích nadn náměstí Bratří Synků. Nabízí slušný sortiment českých, moravských i zahraničních vín.

 

Vinotéka ve dvoře Praha - Vinohrady

 

Vinotéku ve dvoře najdete ve dvoře na začátku Belgické ulice pár kroků od náměstí Míru v Praze - Vinohradech. Vinotéka je vlajkovou lodí vinařství Kosík v Praze a zabízí i vína od dalších mortavských vinařů a dále samozřejmě vína z dalších evropských zemí i z vinařských oblastí "nového vinařského světa". I Vinotéka ve dvoře pořádá ochutnávky vín.

 

Vinotéka sv. Kláry Praha - Trója

 

Vinotéka je v bývalém viničním domku na vinici Sv Klára v Botanické zahradě v Praze Tróji. Vinotéka nabízí vína "domácí" z Vinice Sv. Kláry ale také bohatý sortiment výlučně českých a moravských vín. Než si některou s lahví odesete domů, můžete vína ochutnat ve u krbu ve stylovém prostředí historického viničního domku nebo na terase vinotéky uprostřed vinic s nevšední vyhlídkou na Trojský zámek a na Prahu. Nevýhodou této kouzelné vinotéky v malebném koutě Prahy je časná zavírací doba, závislá na provozu Botanické zahrady - v 16 - 19 hodin, dle ročních období.

 

Vinotéka Karlák - Praha - Nové Město

 

Asi "vinně" nejbohatší vinotéka v Praze. A také jedna z nejstarších. Takřka v centru Prahy na Karlově náměstí. Vinotéka se specializuje na malé moravské vinaře, ale najdete zde i bohatý sortiment zahraničních vín. Vinotéka nabízí celkem úctyhodných 3 000 vín! K tomu nabízí i příjemné posezení ve stylových sklepních prostorách v centru Prahy. Ve Vinotéce Karlám se pravidelně pořádají také degstace moravských i zahraničních vín.

 

Řecká vinotéka a restaurace Zorbas - Praha - Nové Město

Vinotéka se specializuje, jak napovídá už název, na řecká vína. Najdete zde skutečně bohatou nabídku, bílých a červených řeckých vín a především obrovskou nabídku retsin - originálních řeckých vín s pryskyřičnou vůní a příchutí. Chcete-li ochutnat řecká vína, pak je vinotéka Zorbas v Praze tím pravým místem! Součástí vinotéky je i restaurace, která byla oceněna čtenáři Mladé fronty časopisu Zoom jako nejlepší balkánská restaurace v Praze.

 

 

A na závěr ještě jednu vinotéku mimo Prahu - z mého rodného Jablonce:

 

Dům vína Jablonec nad Nisou

 

A na závěr, abych nezůstával trčet pořád jen v Praze vám doporučím aspoň jednu zajímavou vinotéku v mém rodném Jablonci nad Nisou - Dům vína. Dům vína je největší vinotékou v Libereckém kraji. Nabízí cca 1.000 položek převážně moravských, ale i vybraných zahraničních vín. Ochutnat můžete vína ve vinném baru nebo ve stylovém vinném sklípku. Samozřejmostí jsou i pravidelné degustace.